Background
Image Tajemnice Joan 2019 Lektor PL

Tajemnice Joan 2019 Lektor PL Cały film Online

20191h 41m

Urodzony w Anglii Joan Stanley, sympatyk sowieckiej i komunistycznej partii. Zostaje zatrudniony jako urzędnik państwowy rządu brytyjskiego i zostaje zatrudniony przez KGB w połowie lat 30. XX wieku. Z powodzeniem przekazuje tajemnice bomb nuklearnych Związkowi Radzieckiemu (Rosja), co pozwala im dotrzymać kroku Zachodowi w rozwoju broni atomowej i pozostaje niewykryte jako szpieg przez ponad pół wieku.

Luźno oparty na prawdziwym przypadku sługi cywilnego Melity Norwood (1912-2005). Która z powodzeniem przekazała Rosjanom w latach 40. i 50. tajne informacje o brytyjskim programie atomowym.

Na koniec, w filmach zamykających film odnotowano prawdziwy incydent Melity Norwood, który „zainspirował” go. Pod koniec filmu, z grupy reporterów przed domem J. Dencha. Zrobiłem to, co zrobiłem, nie po to, by zarabiać pieniądze, ale by pomóc zapobiec klęsce systemu. Który przy wielkich kosztach dał zwykłym ludziom żywność i taryfy, na które mogli sobie pozwolić, dobre wykształcenie i służba zdrowia. ” [Raport New York Times 13.9.99.] W tym czasie / ustawienie tajnego przejścia w drugiej wojnie światowej blisko, nowo wybrany brytyjski rząd Partii Pracy (Socjalistyczny) pod kierownictwem premiera C. Atlee (pokazany i zagrany w filmie przez Robina Soans).

Judy Dench była ostatnio znana z grania szefa 007, „M”, w serii James Bond; kiedy jej rola polegała na wykrywaniu postaci, którą gra w tym filmie.

Genre: Dramat, Thriller

Director: Trevor Nunn

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!