Background
Image Zdarzyło się 2022 Lektor PL

Zdarzyło się 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20211h 40m

Niedawne przeszkody na drodze do legalnej aborcji ustanowione w Teksasie, odmowa Sądu Najwyższego zniesienia restrykcyjnego nowego prawa oraz determinacja amerykańskich konserwatystów, by dalej ciąć Roe v. Wade, sprawiają, że Happening ma jeszcze większy oddźwięk. Nie dlatego, że intensywnie intymna kronika Audrey Diwan, przedstawiająca walkę młodej kobiety o kontrolę nad swoim ciałem, wymaga niedawnych nagłówków, aby była istotna lub porywająca. Tępy, a jednocześnie wyważony dramat napędzany przez zadziwiającą emocjonalną przejrzystość Anamarii Vartolomei, jest to kawałek jasnego francuskiego realizmu społecznego, który będzie miał znaczenie dla każdego, kto dba o wolność osobistą.

Diwan i współautorka scenariusza Marcia Romano zaadaptowali scenariusz z autobiograficznej powieści Annie Ernaux z 2000 roku, zanurzając się bezpośrednio w świat głównej postaci w stylu, który odzwierciedla głos autora. Drażliwy temat jest oświetlony przez podejście, które jest zwięzłe i bezpośrednie, często dość graficzne i splecione z precyzyjnymi szczegółami, które umieszczają cię w środowisku tamtych czasów — regionalna Francja w 1963 roku.

Annie (Vartolomei), Hélène (Luàna Bajrami) i Brigitte (Louise Orry-Diquéro), koleżanki z akademika studiujące literaturę w Angoulême na południowym zachodzie kraju, gwarzą w swoim pokoju, przygotowując się do lokalnego tańca. Ale od chwili, gdy przybywają, jasne jest, że pożądanie, nawet dla tych kobiet w wieku 20 lat, jest wyłącznie domeną mężczyzn, a chór oceniających złośliwych dziewcząt jest zawsze gotowy, aby wstydzić się przestępców. Annie jest praktycznie sama w tym, że wydaje się wystarczająco dobrze we własnej skórze, by nawet rozmawiać z facetami.

Genre: Dramat, Historyczny

Director: Audrey Diwan

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy