Background
Image Ferrari 2023 Lektor PL

Ferrari 2023 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20232h 10m

„Chcemy śpiewać miłość do niebezpieczeństwa, nawyk energii i lekkomyślności” – głosił „Manifest futurystyczny” Filippo Tommaso Marinettiego w 1909 roku. „Ogłaszamy, że świetność świata została wzbogacona o nowe piękno: piękno prędkości .”

Marinetti zmarł w 1944 r., rok przed swoim politycznym patronem Benito Mussolinim. Jednak włoski kult prędkości i niebezpieczeństwa przetrwał, wspierany przez ludzi o takich nazwiskach jak Maserati, Lamborghini i Ferrari. O tym ostatnim mowa w pierwszym od ośmiu lat filmie reżysera „ Gorączka ” Michaela Manna.

Szybkie ujęcia, niskie kąty kamery i nadmiernie wzmocnione dźwięki silnika tworzą dynamiczne sekwencje wyścigów samochodowych w „Ferrari”. Jednak większość tego stylowego dramatu z epoki opowiada o człowieku, a nie o maszynach noszących jego imię. To jest problem, ponieważ wydaje się, że Mann nie do końca zrozumiał, co myśli o baronie motoryzacyjnym.

Genre: Dramat, Historyczny

Director: Alexander Witt, Carley Armstrong, Emily Richardson, Emyr Glyn Rees, Joseph P. Reidy, Luigi Spoletini, Michael Mann, Nicoletta Mani, Norina Mackey, Peter Thorell

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy