Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

Background
Image Igrzyska śmierci Ballada ptaków i węży 2023 Lektor PL

Igrzyska śmierci Ballada ptaków i węży 2023 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20232h 37m

Zwykle stronię od prequeli i sequeli, które mają na celu dodanie „nowych” szczegółów na temat postaci, świata itp. z uznanej serii. Po pierwsze, w oparciu o osobiste doświadczenia, odkryłem, że większość tych książek służy do wyciągania pieniędzy, zakładając, że fani serii domyślnie kupi wszystko, co jest z nią powiązane, co nie jest prawdą.

Po drugie, wiele takich książek albo wydaje się niepotrzebnych, albo przepisuje/rewiduje ustalony kanon. Ponieważ ta powieść jest prequelem niezwykle popularnej trylogii Igrzyska Śmierci , początkowo trzymałam ją na dystans. W końcu zdecydowałem się to sprawdzić i ku mojemu zdziwieniu unika wielu z wyżej wymienionych błędów, stanowiąc solidną historię samą w sobie.

Ballada o ptakach śpiewających i wężach autorstwa Suzanne Collins to prequel osadzony w uniwersum Igrzysk Śmierci kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z oryginalnej trylogii. Fabuła powieści skupia się na Coriolanusie Snowie, młodym człowieku, który wyrośnie na tyrańskiego prezydenta narodu Panem. Na razie jego rodzina znajduje się na końcu hierarchii społecznej Kapitolu, a stawką jest zarówno jej pozycja, jak i godność.

Jednak szanse wydają się sprzyjać Coriolanusowi, gdy zostaje on wybrany na mentora żeńskiej hołdy z Dwunastego Dystryktu – nieustraszonej piosenkarki imieniem Lucy Gray Baird. Lucy Gray uderza w Coriolanusa – coś, czego nigdy wcześniej nie czuł. Ale czy możliwość miłości pokona wrodzone pragnienie władzy i odzyskania dobrego imienia rodziny?

Na początek tytuł tej powieści stanowi doskonałe podsumowanie jej głównych założeń. Wspomniane ptaki śpiewające i węże nie tylko nawiązują do rzeczywistych zwierząt pojawiających się w opowieści, ale także nawiązują do postaci, odpowiednio, Lucy Gray Baird i Coriolanus Snow. Lucy Gray to śpiewaczka, która nigdy nie żyła uwiązana, a Coriolanus zabawia swojego wewnętrznego, kuszącego węża, by za wszelką cenę zdobyć władzę. To zestawienie ostatecznie staje się sednem fabuły i staje się wciągającym punktem centralnym.

Genre: Akcja, Przygodowy, Sci-Fi

Director: Alicia Accardo, Ben Bischof, Christopher Surgent, Francis Lawrence, Takahide Kawakami

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy