Background
Image Igrzyska śmierci Ballada ptaków i węży 2023 Lektor PL

Igrzyska śmierci Ballada ptaków i węży 2023 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20232h 37m

Zwykle stronię od prequeli i sequeli, które mają na celu dodanie „nowych” szczegółów na temat postaci, świata itp. z uznanej serii. Po pierwsze, w oparciu o osobiste doświadczenia, odkryłem, że większość tych książek służy do wyciągania pieniędzy, zakładając, że fani serii domyślnie kupi wszystko, co jest z nią powiązane, co nie jest prawdą.

Po drugie, wiele takich książek albo wydaje się niepotrzebnych, albo przepisuje/rewiduje ustalony kanon. Ponieważ ta powieść jest prequelem niezwykle popularnej trylogii Igrzyska Śmierci , początkowo trzymałam ją na dystans. W końcu zdecydowałem się to sprawdzić i ku mojemu zdziwieniu unika wielu z wyżej wymienionych błędów, stanowiąc solidną historię samą w sobie.

Ballada o ptakach śpiewających i wężach autorstwa Suzanne Collins to prequel osadzony w uniwersum Igrzysk Śmierci kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z oryginalnej trylogii. Fabuła powieści skupia się na Coriolanusie Snowie, młodym człowieku, który wyrośnie na tyrańskiego prezydenta narodu Panem. Na razie jego rodzina znajduje się na końcu hierarchii społecznej Kapitolu, a stawką jest zarówno jej pozycja, jak i godność.

Jednak szanse wydają się sprzyjać Coriolanusowi, gdy zostaje on wybrany na mentora żeńskiej hołdy z Dwunastego Dystryktu – nieustraszonej piosenkarki imieniem Lucy Gray Baird. Lucy Gray uderza w Coriolanusa – coś, czego nigdy wcześniej nie czuł. Ale czy możliwość miłości pokona wrodzone pragnienie władzy i odzyskania dobrego imienia rodziny?

Na początek tytuł tej powieści stanowi doskonałe podsumowanie jej głównych założeń. Wspomniane ptaki śpiewające i węże nie tylko nawiązują do rzeczywistych zwierząt pojawiających się w opowieści, ale także nawiązują do postaci, odpowiednio, Lucy Gray Baird i Coriolanus Snow. Lucy Gray to śpiewaczka, która nigdy nie żyła uwiązana, a Coriolanus zabawia swojego wewnętrznego, kuszącego węża, by za wszelką cenę zdobyć władzę. To zestawienie ostatecznie staje się sednem fabuły i staje się wciągającym punktem centralnym.

Genre: Akcja, Przygodowy, Sci-Fi

Director: Alicia Accardo, Ben Bischof, Christopher Surgent, Francis Lawrence, Takahide Kawakami

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy