Background
Image Mała Syrenka 2023

Mała Syrenka 2023 Cały film Online na Filman, Cda

20232h 15m

Disneyowski remake animowanego przeboju z 1989 roku Mała syrenka z udziałem aktora i afroamerykanina Halle Bailey sprowokował rasistowski hashtag #NotMyAriel, a karmione przez Fox News „teorię zastępstwa” wingnuty filozoficznie spieniły się do szaleństwa ze strachu i odrazy .

Jednak teraz, gdy film jest już w końcu dostępny, trudno sobie wyobrazić, jak coś tak zupełnie niewinnego – by nie powiedzieć mdłego – mogło wywołać takie zdenerwowanie. OK, więc to nie ma ponadczasowej magii kreskówek oryginału (szczerze mówiąc, co robi remake Disneya „na żywo” ?), A czas trwania dwóch i kwadransa rozciąga się.

Jest to funkcjonalnie dobroduszna taryfa powtórkowa, ugrzęzła w wodnistej CG i kilku niewygodnych zanurzeniach w „niesamowitej dolinie”, ale podniesiona na duchu przez zwycięski tytułowy występ Baileya.

Reżyser Rob Marshall ponownie współpracuje ze scenarzystą Mary Poppins Returns, Davidem Magee, podczas gdy Lin-Manuel Miranda, współproducent i autor tekstów, jest współproducentem oryginalnego filmu, Alanem Menkenem.

Daveed Diggs i Awkwafina dodają odrobinę komiksowego uroku swoim dziwnie fotorealistycznym postaciom (odpowiednio krabowi i ptakowi), Javier Bardem emanuje rodzicielską opiekuńczością jako Król Tryton, a Melissa McCarthy kieruje duchem drag queen Divine jako Morska Wiedźma Ursula, główny bohater imponująco spektakularnego finału FX.

Genre: Familijny, Fantasy, Przygodowy, Romans

Director: Adam Kirley, Ben Howarth, John Sorapure, Rob Marshall

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy