Background
Image Pierwszy gol 2024

Pierwszy gol 2024 Cały film Online na Filman, Cda

20231h 44m

Pierwszy gol cały film opowiada o 2001 roku drużyna piłkarska Samoa Amerykańskiego osiągnęła ohydną nieśmiertelność ponosząc historycznie straszliwą porażkę, przegrywając 31:0 z Australią.

Po dziesięciu latach bólu bez zauważalnej poprawy, zespół zatrudnił zagranicznego trenera z jego własnymi problemami: zmartwionego i porywczego Amerykanina holenderskiego pochodzenia Thomasa Rongena, którego nieoficjalnym celem było ocalenie honoru Samoa Amerykańskiego za pomocą jednego gola.

Dokument Mike’a Bretta i Steve’a Jamisona z 2014 r. na ten temat, Zwycięstwa następnego gola, to bardzo lubiany film, który podnosi na duchu.

Być może potrzebował remake’u komedii fabularnej, a może nie. Ale reżyser Taika Waititi w Pierwszy gol cały film i współscenarzysta Iain Morris i tak to zrobili, a rezultat, choć z konieczności poświęcił dziwną niż fikcja wartość dokumentu, jest szeroki, czuły i często zabawny w głupkowaty sposób.

Jednak gatunek komedii sportowych o słabszej pozycji nie jest w stanie wchłonąć druzgocącego ujawnienia tragedii, jakie zawiera ta prawdziwa historia (nieuwzględnienie jej lub nieuwzględnienie jej byłoby jednak błędem).

Genre: Dramat, Komedia

Director: Dais Kasagawa, Josh McLaglen, Stockton David Porter, Taika Waititi, Zack Earl Edwards

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy