Background
Image Jikirag 2022 Lektor PL

Jikirag 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20222h 3m

Folk Horror to jeden z najdziwniejszych podgatunków horroru. Filmy mieszczące się w tej kategorii mogą mieścić się w szerokiej gamie tonów i nastrojów, co już sprawia, że ​​trudno je zakwalifikować. Jednak wystarczy wprowadzić do filmu pogaństwo lub przynajmniej jakiś strach religijny, aby dać poczucie, że tak, jest to ludowy horror. Po prostu to czujesz. Jikirag to najnowszy film, który próbuje się pod tym szyldem, ale nie udaje mu się stworzyć prawdziwego horroru. Przejrzyjmy to.

Rozmowa o ludowym horrorze jest dość interesująca. Gatunek sięga lat 60. i od tego czasu popadł w okresy odpoczynku i odrodzenia. Ostatnio prace Roberta Eggersa, zwłaszcza Czarownica, przywróciły ludziom ten gatunek do świadomości. Nowi fani odkryli mnóstwo niesamowitych filmów, które w większości zostały zapomniane, ale zachowują to, co czyni je wyjątkowymi. Folk horror ma wiele elementów, które wyróżniają go spośród innych podgatunków.

Jedną z rzeczy, która naprawdę sprawia, że ​​folk horror jest wyjątkowy, jest fakt, że pozwala sobie na dziwność. Legendy i tradycje różnych narodów na całym świecie wystarczą, aby podsycić i sprawić, że każda historia stanie się osobliwa. Z innej perspektywy historie każdej religii brzmią dość dziwnie, także chrześcijaństwa. Tak więc, kiedy te filmy wychodzą daleko i przynoszą dziwne efekty wizualne i dźwięki, tak naprawdę o tym nie myślisz. Tak mają być te filmy.

Genre: Horror

Director: Alexander J. Baxter, Jessica Moutray, Leigah Keewatin

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy