backdrop
Image Legiony 2019 Lektor PL

Legiony 2019 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20192h 03m

Legiony Cda

Uniwersalna opowieść o wkraczaniu w dorosłość w trudnych czasach, ale i w dorastaniu w społeczności.

Legiony Cały film stanowi tło dla rozwijającej się na pierwszym planie historii miłosnej.

Józek, dezerter z armii carskiej, ale który dołącza do powstających Legionów. Agent wywiadu dla I Brygady i członka Leage Kobiet.

Oprócz fikcyjnych postaci, ale których historie wzorowane są na biografiach prawdziwych legionistów.

W filmie Legiony Cda pojawia się wiele postaci historycznych. Wśród nich brygadier Józef Piłsudski, Porucznik Stanisław Kaszubski, pseud. „King” i wiele innych. Film koncentruje się na szlaku bojowym Legionu w latach 1914–1916, od odejścia z Oleandry do bitwy pod Kościuszki. Pokazuje on najbardziej dramatyczne karty legionowej epopei, ale też w tym słynny atak ułanów na Rokitnę – jedną z najbardziej spektakularnych scen w film Legiony.

Legiony to wchodząca do kin 20 września polska superprodukcja historyczna w reżyserii Dariusza Gajewskiego (Warszawa, Obce niebo). Zaprezentowano drugi oficjalny zwiastun promujący film.

Legiony 2019 opisywany jest jako uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story.

Legiony Cały film

Są nimi Józek, dezerter z carskiego wojska, a agentka wywiadu I Brygady.

Ola z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek, ale jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan.

Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie Legiony Cały film  pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), ale też porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Producentami filmu Legiony Cda są Maciej Pawlicki i Adam Borowski. Autorami scenariusza Tomasz Łysiak, ale też Dariusz Gajewski, Michał Godzin i Maciej Pawlicki. Reżyseruje Dariusz Gajewski – zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni za film Warszawa. Głównym autorem zdjęć jest Jarosław Szoda, ale w sekwencji szarży pod Rokitną Arkadiusz Tomiak. Realia epoki odtwarzają: Magdalena Luterek-Rutkiewicz (kostiumy) oraz Małgorzata Gwiazdecka i Joanna Pamuła, Anna Dąbrowska (charakteryzacja), Paweł Jarzębski (scenografia).

Genre: Dramat, Historyczny

Director: Dariusz Gajewski

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy