Background
Image Nie Cały film 2022 Lektor PL

Nie Cały film 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20222h 11m

Zwiastuny „Nie” Jordana Peele’a, jednego z najgorętszych filmów tego lata, wzbudziły intrygujące pytania. Czy to western? Film gatunku horror? Fantastyka naukowa? Satyra? Czy spełni oczekiwania wywołane przez dwie pierwsze fascynujące, surfujące w zeitgeist funkcje Peele’a, „Get Out” i „My”, czy też je pomiesza Nie cały film?

Mogę teraz donieść, że odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi: Tak. To znaczy, że w filmie jest kilka fascynujących wewnętrznych napięć, wraz z nienagannie poprowadzonym napięciem, ostrymi dowcipami i urzekającą, denerwującą atmosferą wszechobecnej dziwności.

Nie cały film” wydaje się mniej polemiczne niż „My” lub „Wynoś się”, bardziej zadomowione w swoich dziwactwach i lotach wyobraźni, nawet jeśli ostatecznie podąża bardziej konwencjonalną ścieżką narracyjną.

Może to być powodem pewnego rozczarowania, ponieważ przenikliwa dialektyczna perspektywa Peele’a na nasze zbiorowe amerykańskie patologie była jasnym punktem w erze spełniania życzeń korporacji franczyzowych. Jednocześnie jest artystą, który ma swobodę i pewność siebie, by robić, co chce, i który wie, jak rzucić wyzwanie odbiorcom, nie zrażając ich.

W każdym razie niedokładne byłoby twierdzenie, że alegoria społeczna została usunięta: każdy gatunek, który przywołuje Peele, jest pułapką na muchy dla społecznych znaczeń i nie można oglądać tego filmu o kowbojach i kosmitach bez głębokich przemyśleń na jego temat. rasa, ekologia, praca i toksyczna, czarująca siła współczesnej kultury popularnej.

Nie cały film” odnosi się do takich spraw w nastroju bardziej przeżuwającym niż kłótliwym. Głównym celem jej krytyki jest również główny przedmiot jej uczucia, które możemy nazwać — używając nazwy, która stała się ostatnio czymś w rodzaju słowa walki — kinem.

Genre: Horror, Sci-Fi, Tajemnica, Thriller

Director: Jordan Peele, Liz Tan, Thomas Patrick Smith, Wayne Witherspoon

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy