backdrop
Piłsudski Cały film Cda

Piłsudski 2019 Cały film Online na Filman, Cda

20192h 6m

Piłsudski Cały film

Rok 1901 rok, szpital psychiatryczny w rosyjskim zaborze. Jednym z pacjentów jest więzień polityczny – Józef Piłsudski. Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę słynnego już działacza. Piłsudski zostaje uwolniony, nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony. Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą. Piłsudski Cda musi manewrować na grząskim gruncie – między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem. Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę.

Akcja Piłsudski Cały film rozpoczyna się w 1901 r., gdy Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) ucieka ze szpitala psychiatrycznego i ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego.

„Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami, ale żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę.

Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym. Zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, ale zuchwałym napadem na pociąg. Zbliża się rok 1914 i +Ziuk+ widzi nowe szanse na realizację niemożliwego” – Piłsudski Online

Filmy online

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, zorganizowanej w stołecznym kinie Iluzjon, zaprezentowano teaser i plakat promujące produkcję Piłsudski Cda. Jak poinformował reżyser i scenarzysta Michał Rosa, ale propozycję stworzenia Piłsudski Cały film, który byłby postacią bliską współczesnym widzom.

Otrzymał w 2015 r. od wicedyrektora Studia Filmowego Kadr Dariusza Sidora.

On z niewielką grupą, ze związkowcami z ferajny próbował wymusić reakcje na stronie rosyjskiej. Na początku zamachami bombowymi, pewnymi akcjami zbrojnymi, potem innymi sposobami, ale to było niezwykłe w jego życiu.

W obsadzie znaleźli się również m.in. Jan Marczewski, Józef Pawłowski, Tomasz Schuchardt, Kamil Szeptycki i Marcin Hycnar. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski. Za scenografię odpowiadają Ryszard Melliwa i Łukasz Trzciński, a za muzykę – Stefan Wesołowski.

Piłsudski Cda Producentem jest Studio Filmowe „Kadr”, a dystrybutorem Next Film. Obraz wejdzie na ekrany kin 13 września.

Genre: Dramat, Historyczny

Director: Michał Rosa

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy