Background
Image Tolkien 2019 Lektor PL

Tolkien 2019 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20191h 52m

„Tolkien” ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem. Odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania. A zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o „Władcy pierścieni”.

Tolkien bada lata kształtowania się osieroconego autora, ponieważ znajduje przyjaźń, miłość i inspirację artystyczną w grupie kolegów wyrzutków w szkole. To prowadzi go do wybuchu I wojny światowej, która grozi rozerwaniem „wspólnoty”. Wszystkie te doświadczenia zainspirują Tolkiena do napisania jego słynnych powieści o Śródziemiu.

Rodzina i Estate chcą wyjaśnić, że nie zatwierdzają, nie autoryzują ani nie uczestniczą w tworzeniu tego filmu. W żaden sposób nie popierają go ani jego treści.

Drugie wyjście Nicholasa Houlta jako słynnego autora, w którym wcześniej występował JD Salinger w Rebel in the Rye (2017).

Nicholas Hoult pojawił się w X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014), podobnie jak Sir Ian McKellen. , który grał Gandalfa w filmowych adaptacjach Hobbita i Władcy Pierścieni Petera Jacksona . Podobnie jak książki Lord of the Rings, komiksy X-Men mają także postać o imieniu Sauron; stworzony przez Magneto; oraz powieść graficzna „Powrót króla”.

Ojczym Ty Tennanta, David Tennant, pojawił się obok Dereka Jacobiego, który gra profesora Wrighta w odcinku Doctor Who w 2007 roku.

Genre: Dramat

Director: Antti Lahtinen, Dome Karukoski

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy